Солодке ватне життя

Солодке ватне життя

Нарешті прийшло літо, а разом із ним літні розваги та солодощі Мабуть ви не знайдете людини яка не знає про найпопулярнішій літній десерт, що у приємну спеку нагадує про зимову казку – солодку вату!

Солодка або цукрова вата – м’яка та липка на дотик. Вона навіть нагадує білу бавовну, яка і з неймовірною швидкістю тане у роті!

Сьогодні легку та повітряну солодку кульку на палочці можуть дозволити собі чи не усі. Але так було не завжди. Раніше цей популярний десерт коштував неймовірно дорого, бо виробництво було доволі важкою справою, і було під силу лише деяким кондитерам.

Відомо лише, що сама солодка вата як вишуканий десерт з’явилася ще у XIV столітті в Італії. Там її полюбили багатії, і навіть використовували як особливий статусний привілей.

А вже за пару сотень років у XVІІ столітті мистецтво приготування цукрової вати настільки виросло, що кондитери почали виробляти із неї різноманітні прикраси. Вони робили навіть пасхальні яйця та квіти неймовірної краси!

І, звісно, цей чудовий десерт полюбили у багатьох країнах світу. В Італії його називали «цукрової пряжею», у Франції «татовою бородою», в Англії «Чарівною солодкою ниточкою», в Німеччині – «цукровою шерстю», в Америці – «бавовняною солодкістю». В Ізраїлі – «бабусіне волосся». У нас в Україні ми всі знаємо цей чудовий продукт як цукрову вату.

Яка технологія приготування солодкої вати?

Лише наприкінці ХІХ століття двоє чоловіків – дантист та стоматолог придумали апарат, який зробив приготування десерту доступним. Машину для прядіння цукрової вати в 1897 році винайшли Вільям Моррісон та Джон Вортон і вперше показали її назагал на виставці 1904 року як «Fairy Floss».

У цьому агрегаті розплавлений цукор виливався через сито на холодний обертовий металевий барабан. Солодкі нитки, які виходили  збирали у купку.

Зараз апарати для виготовлення солодкої вати не змінили цієї технології виготовлення. І стали більш доступними.

Купити апарат
для приготування солодкої вати ви можете тут:

https://arm-eko.com.ua/oborudovanie-dlja-ulichnoj-torgovli-i-fastfuda-ua/apparaty-dlja-sladkoj-vaty-ua

Сьогодні на цукровій ваті можна зробити навіть бізнес. Він має таки переваги:

-       Відносно невеликий початковий капітал

-       Швидку окупність та прибутковість за один сезон

-       Не потребує спеціальних технічних знань

-       Простий в організації

 

Щоправда має цей бізнес і деякі недоліки – сезонність, високу конкуренцію та важливість отримання хорошої точки для продажу.


А чи не шкідлива солодка вата для здоров’я?

Лікарі кажуть НІ! І додають – але у розумних невеликих дозах. Адже солодка вата  - це цукор. А цукор це швидкі вуглеводи. Їх надмірна кількість в організмі може призвести ожиріння. А це небезпека утворення серцево-судинних захворювань. Гіпертонії та навіть цукрового діабету. Тому солодку вату не рекомендують ендокринологи.

До відома – но одну порцію цукрової вати іде приблизно 15 грамів цукру.

А ще лікарі застерігають від споживання кольорової та ароматизованої вати, яка може викликати різноманітні алергенні реакції. 



Залишити коментар