За що ми любимо картоплю?

За що ми любимо картоплю?

Спочатку трохи про саму картоплю. Її до Європи завезли іспанці з Південної Америки у другій половіні XVI століття. Щоправда вікорістовували її не як їжу, а як прикраси та квіти. Через картоплю в Ірландії виник голод та її вважали переносником прокази та причиною помутніння розуму.

В Україні вона з'явилася на Харківщіні у 1805 году Завдяки козакам, які привезли її як ​​трофей з походу. Натомість в Карпатах гуцулам не сподобався цей подарунок австрійської імперії через те. що вони побоювалися, що картопля зазіхатиме на їх свободу та перетоврить на землеробів.

Ніні ж ми полюбили картоплю а її будь якому видгляді. Вона стала чи не найпопулярнішою сільськогосподарською культурою в Україні. Проте найбільше її вірощують в Китаї та Індії. А в жовтні 1995 року картопля стала першою рослиною, вирощеною в космосі.

Втім повернімося на нашу Землю до нашої картопельки, чи як її ще у нас називають бульби чи бараболі й згадаємо, що ми навчилися з неї готувати.

У світі є понад дві тисячі різноманітніх рецептів для нашої улюбленіці, в яких її смажать, варять, запікають, вимочують, висушують и навіть засолюють. ЇЇ готують не лише домогосподарки, але й у вишуканих ресторанах.

І завдяки сучасним технологіям існує багато гаджетів, які полегшують усі етапи приготування картоплі.

Ось наприклад, візьмемо чищення картоплі. Небагато людей знайдеться, які полюбляють цей процес. Власне, рекордсменка з чищення картоплі є німкеня Лінда Томсен: вона за 10 хвилин почистила більше 10-ти кілограмів коренеплодів.


А ось для решти людей створили таке обладнання як картоплечистка. Вона значно облегшує процес очищення коренеплодів.

Цікаво, что вміст води в картоплі - 80%, це трошки менше, ніж в молоці. Проте, усі ми любимо смажену картопельку. Аби посмажити велику кількість картоплі у закладах громадського харчування використовують електросковорідки.

Найбільшу популярність серед картоплеманів здобулі чіпси та картопля фрі. Самі чіпси були винайдені випадково, коли якійсь невдоволений відвідувач відомого ресторану поскаржився кухареві на те, что картопля-фрі, яку йому принесли, булу занадто товста. Щоб пожартуваті над примхливим відвідувачем, кухар нарізав картоплю так тонко, як только зміг. Це були перші у світі чіпси. А ось дляідеальної картоплі фрі розробили СПЕЦІАЛЬНІ фритюрниці.

Непріємно те, що картопля может стать причиною ожиріння. Адже в ній підвіщеній вміст вуглеводів, а її калорійність становить 80 кКал на 100 г сирого продукту. У 100 г відвареної картоплі - 82 кКал, а в 100 г смаженої - 192 кКал. Енергетична Цінність сушеної картоплі - 298 кКал на 100 г.

Але насправді картопля и має безліч корисних властівостей

- У білках картоплі містяться практично всі амінокислоти, что зустрічаються в рослини, в тому чіслі и незамінні.

- Клітковіна картоплі НЕ дратує слізову шлунка и кишечника, варену картоплю можна Їсти даже в период обострения гастриту и віразкі.

- картопля є рекордсменом за вмістом калію среди харчових продуктів.

- Молода картопля багата аскорбіновою кислотою

- Картопля такоже містіть фолієву кислоту, СОЛІ кальцію, магнію, фосфору, вітаміни групи В, РР. вона надає Лужний дію на організм людини.

І сьогодні картоплю використовують нелише як їжу, але і як ліки! Нею лікують шкіру при опіках, екземі та ін., Прікладаючі кашку тертої сірої картоплі. При лікуванні варикозної и трофічніх віразок, грибкових Ураження, фурункулів, карбункулів, бешіховіх запаленою и червоного вовчака картопляні аплікації знімають свербіж, заспокоюють Біль, охолоджують, спріяють розсмоктування и загоєнню. Такі аплікації допомагають позбутіся мозолів и розсмоктують тверді інфільтраті від уколів. Лікування катару верхніх діхальніх Шляхів, ангіні часто проводять, діхаючі над звареною Гаряча картоплею ее парою. При ларінгіті и фарінгітах соком сірої картоплі полощуть рот.

Цінною лікарською сировиною є квітки картоплі для лікування пухлин. Настій з квіток картоплі зніжує кров'яний Тиск и підвіщує Активність дихання.

Соком картоплі здавна лікували виразкові хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. А калій, яким багата картопля, просто необхідний хворим із захворюваннями серця і нирок. Використовується в лікувальних цілях і картопляний крохмаль. Він застосовується як обволікаючий, протизапальний засіб при шлунково-кишкових захворюваннях. Навіть при важких формах отруєння можна їсти відварну картоплю.

Якщо у вас гіпертонія, то частіше їжте печену картоплю “в мундирі”.

Знеболюючу дію має компрес з тертої сирої картоплі з медом при остеохондрозі. Цей компрес тримають на хворому місці не менше години.

Сік сирої картоплі чудово очищає організм від шлаків, якщо його змішати ще з соком моркви і селери. Крім цього, 3-4 ст. л. такого соку щодня допомагають при нервових розладах.

Залишити коментар