6 питань про каву

6 питань про каву

1.      Який вік кави?

Ніхто достеменно не знає справжнього походження кави!


Найпоширеніша версія – кава була винайдена у найдавніші часи на Близькому Сході. Згідно легенди, у дев'ятому столітті пастух Кальді звернув увагу на те, що його кози їли ягоди з дивного куща, і після цього тварини були сповнені енергії і не спали всю ніч.

Він розповів про це монахам, які зрозуміли, що можуть робити з ягід напій, щоб не засинати під час молитви. Але це тільки легенда J Кажуть, вже потім з Ефіопії кава перемістилася до Єгипту та Ємену. Згадки про неї вже є в середині XV століття. До ХІХ століття кавою збагатилися і Італія, Індонезія та Америка

2. Кава то вишня?

Мало хто зі звичайних любителів кави знає, що зерна, з яких ми робимо каву називаються – кавова вишня J В середині якої є дві сплюснуті кісточки-насінини. Лише 5 % світової кави мають овальне зерно - піберрі (анг.peaberry).Їх сортують вручну і високо цінують за більш витончений та міцніший аромат.

ЦІКАВО:

Каву спочатку називали вином. У XV столітті каву вирощували у Ємені, звідки і пішла її перша назва - словом qahwahу (вино).

3. Цивета або слон?

Для багатьох людей це справжнісінький шок! Але одну з найдорожчих кав у світі виробляють ці тварини. Ну як виробляють, пропускають її крізь себе, а результатом тішаться найбагатші кавомани J  Навіть кажуть, що ця кава має схожий на чайний, не гіркий присмак з нотками какао, індійського фініка, тютюну та шкіри.  MAGES

Копі лювак - це кава з випорожнень азійської пальмової цивети. Кавові ягоди ферментуються, поки проходять через травний тракт тварини, після чого їх збирають і продають приблизно за 1400 доларів за кілограм.

А ось каву "Чорний бивень", або "Чорна слонова кістка" (Black Ivory) виготовляють із зібраних вручну кавових зерен, які з'їли, а потім випорожнили слони в Таїланді. 35 грамів такої кави вартує 85 доларів.

4. Чим різняться кавові зерна?

Існує два види кавових зерен: арабіка та робуста

Арабіка походить з Ефіопії. З плодів цих кущів виготовляють витончену, м'яку, ароматну каву, яка є дорожчою і становить приблизно 70% усього світового виробництва.

Робусту вирощують в Центральній та Західній Африці, деяких регіонах Південно-Східної Азії, зокрема в Індонезії та В'єтнамі, а також у Бразилії. Вона має дещо гіркіший присмак і вдвічі більший вміст кофеїну.

ЦІКАВО:

Каву вирощують у пів сотні країнах, які розташовані в зоні, що називається Зерновим поясом від сходу Мексики до Папуа Нової Гвінеї. Найбільші виробники кави Бразилія, В'єтнам та Колумбія.

5. Хто найбільше споживає кави?

Несподівано, але найбільше кави споживають у Фінляндії. В середньому 12 кг кави щороку на людину. Потім - Норвегія (9,9 кг на душу населення), Ісландія (9 кг), Данія (8,7 кг) та Швеція (8,2 кг). Італійці споживають лише 5,9 кг кави на душу населення щороку.

Цікаво:

Перші кав'ярні з'явилися на Близькому Сході. Вони стали дуже популярними місцями для зустрічі, де люди обмінювалися останніми чутками, грали в шахи або слухали музику.

Купити кавомашину, кавоварку для кави по турецькому, кавомолки можна тут!

Британська кавова асоціація стверджує, що кава - найпопулярніший напій у світі. У світі щодня споживають близько двох мільярдів чашок кави.

6. Чи корисна кава для здоров'я?

Завдяки тому, що кава ну дуже щедра на антиоксиданти, вчені вважають її корисною для організму. Адже саме антиоксиданти захищають наші клітини від різноманітних токсинів та хімікатів, і навіть запалення!

АЛЕ!!! Це не означає, що каву можна пити у будь якій кількості. Дослідники кажуть, що три горнятка кави на день знижують ризик смерті із серцевих захворювань. Інші дослідники впевнені, що кава може знизити ризик розвитку діабету другого типу та боротися з нейродегенеративними захворюваннями, як от деменція та хвороба Альцгеймера.

А якщо ще додати, що кофеїн робить людей енергійнішими та дозволяє покращити спортивні результати, то корисність кави важко переоцінити. Але тільки у розумних дозах. Ось наприклад вагітним жінкам вживати не більше 200 міліграмів кофеїну на день не бажано. А це трохи більше чашки фільтр-кави або дві чашки розчинної.

Коментарі (0)

Залишити коментар