Почаюємо?

Почаюємо?


Прийшло похолодання в Україну, а разом із ним, повернулася улюблена звичка багатьох людей грітися гарячим чаєм!

Ми всі з дитинства пам’ятаємо чайні напої з садочка, чи школи, які не надто нагадували нам домашній чай. Проте ми любили споживати цю чарівну темну рідину із цукром, лимоном і смачним печивом!

І сьогодні ми пропонуємо вам дізнатися про чай трошки більше!



Існують ось такі найпоширеніші версії походження чаю:

1.      Напій винайшов імператор Шень-нун, «цар ліків". Кажуть, що в його казанок з киплячої водою випадково впало декілька сухих листочків з чайного куща. Імператору дуже сподобався смак і тонізуючий ефект напою. І він став його популяризувати.  

2.      Пастухи пасли худобу в горах, і побачили, що втомлені тварини їдять листя чагарника, після чого змінюються просто на очах – стають бадьорими і повними енергії. Пастухи подумали, чим вони гірше і теж спробували чайне листя, додавши їх в окріп.

3.   Натомість, ще одна легенда належить буддистам. Вони розповідають, що монах Бодхідхарма змучившись від виснажливої медитації ледь не заснув. Він стійко боровся зі сном, проте програв цю битву. Коли усвідомив своє падіння, він у розпачі вирвав свої повіки і кинув їх на землю. Кажуть, що саме з них і виросли перші чайні кущі.


А чи знали ви, що:

ü  Чаєм називають напій, який заварили або зварили чи настояли на підготовленому листі чайного куща. Цікаво, що чаєм також звикли називати і саме сухе листя цього кущика, з якого планують зробити цей напій.
ü  Історії чаю – понад 5 тисяч років. Розпочалася вона з Піднебесної. Але фахівці знаходили дикорослі чайні кущі в Індії, Гімалях та Тибеті.
ü  Існує в світі понад 1500 сортів чаю
ü  Найстаріше чайне дерево і досі росте в Китаї – йому 700 років!
ü  Найдорожчий в світі чай – китайський «Да Хун Пао» - «великий червоний халат». Його можна купити лише на аукціоні за 700 000 доларів за кілограм. В світі існує лише 6 кущів цієї рослини, які дають близько 500 грам чаю щороку!
ü  Чайні пакетики придумав на початку 20-століття Томас Салліван. Він зберігав чай у шовкових торбочках. Поки випадково хтось з друзів, не опустив цей пакетик у воду. Результат усім сподобався. А з часом шовкові пакетики замінили на більш дешеві варіанти.
ü  В Україні і сьогодні є плантації чаю на Закарпатті.
ü  Лікарі вважають чай корисним для імунітету. Тому, що він вміщує у собі антиоксиданти, що допомагають покращити стан імунної системи та в профілактиці серцево-судинних захворювань і онкології. Він відмінний борець з канцерогенами. Покращує роботу серця та судин.
ü  Чай відмінно сприяє засвоєнню їжі. Тому що надзвичайно полегшує процес травлення. Але його необхідно пити лише після їжі. Особливо жирної, м’ясної і важкої.
ü  Використаний чай (чаїнки) – дуже гарне добриво. Їх ще можна використовувати для того, аби прибрати із холодильника неприємні запахи.

 

Чай в Україні

Є версія, що чай на території колишньої Русі, а нинішньої України з’явився завдяки монголам, під час їхньої експансії. До того часу русичи пили різноманітні трав’яні навари – з ягодами, листям, лікарськими корінцями тощо.

А ось вже у 19 столітті в Україну завезли чай з Індії. І саме тоді зародилася чайна культура та популяризація цього напою. Жваво розпочалася вона за радянських часів. А ось найбільшого розквіту досягла саме зараз, коли українці отримали можливість пити найрізноманітніші види чаїв не лише у ресторанах чи кафе, але у себе вдома.

ДОРЕЧІ: купити якіснийчаєроздатник або електрокип’ятильники ви можете на сайті

https://arm-eko.com.ua/

Наступного разу ми розкажемо вам, як правильно заварювати чай!

Гарного вам чаювання!

Залишити коментар