Людство і досі не знає, кому дякувати за вафлі

Людство і досі не знає, кому дякувати за вафлі

 

Щодня у світі люди дізнаються щось нове – археологи проводять розкопки, вчені встановлюють дати. Проте і досі людство залишається необізнаним у тому, хто, коли, де, і як придумав  одну з найулюбленіших страв у світі – вафлі!

 




Подейкують, старовинні пристрої для виготування вафель – вафельниці були знайдені в Німеччині та Голландії. Проте, в Греції кажуть, що їх предки ще у ХІІІ сторіччі пекли вафлі для своєї еліти. Бо тільки багатії могли дозволити собі цей дивний продукт.  


Сучасна вафельниця має американську прописку. Тут вже історики певні – наприкінці серпня 1969 року в Нью-Йорку Корнеліус Свартхаут з’єднав дві залізні пательні, приробив до них ручку, якої і тримав цей апарат над вугіллям та вогнем.

 

І відтоді американці – пошановувачі усіляких свят, безмежно покохавши вафлі, вирішили святкувати 24 серпня національний день вафель. Цього дня у ресторанах подають вафлі із різноманітними начинками та сиропами.

Цікаво але в Україні є теж день вафель. Його відзначають 29 червня!

 

Зараз в Україні є багато шанувальників вафель. І все тому, що на сьогодні їх виробництво вже не таке утаємничене як раніше. Багато різних фірм та виробників пропонують сучасне обладнання, за допомогою якого можна зробити вафлі як в домашній так і ресторанних умовах.

 

Купити якісну електровафельницю для вашого ресторану. Бару чи кафе – ви можете тут: https://arm-eko.com.ua/oborudovanie-dlja-ulichnoj-torgovli-i-fastfuda-ua/vafelnitsy-ua


Крім того, сьогодні у доступі є великий вибір рецептів, за якими можна приготувати найсмачніші валі у світі! 


Найпопулярніші у світі вафлі – бельгійські або брюссельські. До їх рецепту входять збиті білки та розпушувач.  Подають з ягодами, кулькою морозива та шоколадним сиропом.


Льєзькі (різновид бельгійських) вафлі- тверді у вигляді овалу, бо до їх складу входить багато цукру.


Англійські вафлі – зовсім не солодкі. Бо готуються з картопляних пластівців, олії, розпушувача та овочів. Вони товсті я дуже добре смакують з м’ясом.


Віденські (неаполітанські) вафлі мають свого автора – Йозефа Маннера. Він зробив цей десерт із горіхової начинкою. Сьогодні їх роблять прямокутними. З джемом, вершками та ягодами. 


Голландські (стропвафлі) – солодкі сухі вафлі з додаванням коричневого цукру з карамельним сиропом. 

Італійські вафлі – піццеллі, округлої форми з анісом.

І практично у кожній країні є якійсь  ссвій особливий рецепт вафель. Вони різняться із за змістом і навіть за формою. В Україні дуже полюбляють використовувати солодкі вафлі зігнуті у ріжок для морозива, або ж згорнуті у трубочку з згущеним молоком. 

Якщо ви маєте свій власний рецепт вафель, яким хочете поділитися – висилайте нам, і ми опублікуємо його у нас на сайті!

Залишити коментар