А що ви знаєте про шаурму?

А що ви знаєте про шаурму?

Цього року шаурмі- 50 років!!!

Ще двадцять років тому про шаурму в Україні ніхто і не чув. Що то воно таке? Звідки взялося? І чому зараз є чи не найпопулярнішим фаст-фудом не лише серед молоді, але й серед дорослого населення?

Ми вирішили розібратися у цих складних питаннях, і зрозуміли, що історія із шаурмою має багато цікавинок, про які більшість навіть не здогадується.

Звідки така дивна назва?

Цікаво, що шаурма насправді і не шаурма зовсім. Вірніше вона настільки багатогранна, що має безліч назв у різних країнах світу.

Якщо ви скажете ШАУРМА – то вас одразу зрозуміють у нас в Україні, в Росії, Азербайджані, Ізраїлі, Казахстані, Румунії.  Втім шаурма має і багато інших назв:

В Азербайджані  дьонер-кебаб, в Алжирі дене́р, в Бельгії використовується назва піта-дюрюм, у Болгарії дюнер, у Великій Британії називають скорочено «кебаб» від турецького — Döner kebab, в Вірменії ця страва називається карси-хоровац, в Німеччині використовується назва дьонер-кебаб (німDönerkebab), або просто Döner. У Греції та на Криті м'ясо, приготоване на вертикальному рожні, називається гірос, а начинена цим м'ясом піта — гірос піта.  В Ірані страву називають «турецьким кебабом», В Лівії— кубба, в Польщі ке́баб , в Росіїшавермашаурма, донар або дёнер, шава́рма, в Узбекистані вживається назва турк-кабоб або донар, рідко шаурма.  У Франції цю страву називають кебаб (le kebab) або chawarma, а в Чехії для цієї страви використовується назва гірос, яка має грецьке походження



Звідки ж взялася шаурма, і хто її придумав?

Ви реально здивуєтеся, коли дізнаєтеся, що придумали шаурму в … Німеччині! Пів століття тому в 1971 році в Берліні турецькі гастарбайтери Кадир Нурман та Мехмет Айгунь зробили свій внесок у розвиток економіки Західної Німеччини та почали виготовляти денер-кебаб. Він здобув шаленої популярності не лише серед трудових мігрантів, але й серед місцевого населення. Творці шаурми перетворили традиційне блюдо з обсмаженого на грилі м'яса з рисом, салатом і коржем в бутерброд, яким дуже зручно поласувати та втамувати справжній голод просто на ходу.

Як готувати шаурму?

Для шаурми потрібно м'ясо – найкраще - стегна! Це може бути і баранина, яловичина, курятина або свинина. М'ясо присмажується в вертикальних грилях. Шматки нанизуються на рожен, що обертається навколо своєї осі і щодо нагрівальних елементів.

Купити апарат для виготовлення шаурми ви можете на сайті АРМ-ЕКО, тут: 

Коли м'ясо підсмажується його зрізають за допомогою довгого ножа тонкими шматочками, які падають в піддон. Ці шматочки потім додатково подрібнюються. Разом з м'ясом в начинку лаваша або піти додають соус (білий часниковий і червоний томатний) і овочі (томати, капусту й огірки).

А ви знаєте, що:

  • -          Краще вибрати шаурму в класичному лаваші. У сирному лаваші сиру немає,замість нього хімічні домішки.
    -          Якщо в блюдо додають картоплю фрі, то це вже не шаурма. Це такий фокус аби зекономити на м'ясі.
    -          М’ясо бути не надто гострим, бо тоді є підозра, що так намагаються приховати його зіпсованість.


Яка ж вартість шаурми?

У нас в Україні шаурму можна купити за ціною від 30 до 100 гривень. В Росії вартість шаурми варіюється від 100 до 200 рублів, в США - від 5 до 10 доларів, Колумбії - 5,5 долара, Канаді - від 6 до 12 доларів. В Англії вартість шаурми складає від 4 до 10 доларів, Австралії - від 6 до 10 доларів, у Відні - три євро.

Шаурманія J

У нас в країні так полюбили шаурму, що неї почали навіть кепкувати. Українці кажуть:

Якщо довго вдивлятися в шаурму - шаурма починає вдивлятися в тебе.

Шаурма під виглядом їжі проникає всередину жертви ...

Шаурма це не те, що дозволяє не померти з голоду, а то, що дозволяє не померти голодною.

Є ще такий анекдот:

До ларька із шаурмою підходить чоловік і питає:

-          Ваше м’ясо раніше гавкало чи нявчало?

На що продавець відповідає:

-          Ні! Воно задавало дурні питання J

А за що ви любите шаурму?

Залишити коментар