А що ви знаєте про роботу кухара в ресторані?

А що ви знаєте про роботу кухара в ресторані?

Всі люблять смачно попоїсти в улюбленому ресторані, який приваблює і дизайном, і обслуговуванням і, звісно ж, смачною кухнею. Тільки мало хто розуміє, що основний тягар привабливості закладу лежить на кухарах – невидимих бійцях фронту професійної кухні для відвідувачів. 

Тому ми вирішили ознайомити вас із особливостями роботи кухарів у ресторані. Без прикрас та романтики. 

То ж чи знаєте ви, що кухарам не дають чайових? Ніхто не може примусити офіціанта ділитися власними чайовими з працівниками на кухні. Тому кухарі здебільшого заробляють набагато менше грошей,  аніж офіціанти!

Кухарі не можуть брати відгули, коли їм заманеться.  Вони мають особливий графік роботи, з яким повинні узгоджувати свої позаробочі плани. І здебільшого єдиний вихідний який їм світить – припадає виключно на понеділок, а не на вихідні. А найгірше те, що свій вихідний кухар використовує для прання свого одягу. Тому романтичні стосунки для кухарів - непроста тема. Адже робочий день кухарів довгий і нерегулярний - їм часто доводиться затримуватися і пізно повертатися додому.

Кухня потребує повної фізичної та моральної віддачі.  Дуже вимотує. Адже там постійна спека! Її не порівняти з температурою на домашній кухні, хіба що помноживши час на вісім годин безперервної роботи духовок та конфорок!

Кухар не може мати людських мирських відмовок!  Не впоратися із поставленою роботою, він може тільки якщо помер, потрапив до лікарні чи в'язниці. Інші випадки – для простих смертних. Адже кухар мусить виконувати свої обов'язки бездоганно, навіть якщо захворів, має похміллям або розбите серце. Зіпсовану ним страву не виправдає нічого!

На кухні – як на війні – шрамів на тілі не уникнути! І не лише шрамів, але й опіків та порізів. Через це у більшості кухарів просто зникає чутливість на пальцях.  Як і не уникнути постійної координації руху. Тому кухарам доводиться постійно спілкуватися. Аби попереджати про небезпеку на кшталт гострого кута, гарячої пательні чи забудькуватого офіціанта.   До того ж, як би не було гаряче, кухареві не можна упустити блюдо з рук.  Новачків навіть навчають що, якщо вже ти і схопив щось гаряче  - в жодному разі не можна випускати це з рук, бо можуть постраждати інші люди.

Кухарі в ресторані мають особливий режим готування страв.  Адже приготування смачної вечері для друзів і родини не зрівняється з приготуванням страв для сотні клієнтів. А найгірше те, що після того як кухар звикає до приготування їжі для сотень людей за вечір, приготування всього однієї порції рису здається знущанням і марною тратою часу.

Кухарі мають бути дуже сильними!  Через те, що їм доводиться працювати на ногах протягом 10 годин без перерв. Крім того вони мусять інколи розвантажувати непідйомні ящики по 15 і 25 кілограмів, перетягувати десятилітрові каструлі і робити по-справжньому багато монотонної роботи.

Кухар не може просто сісти і відпочити, коли з’явиться вільна хвилинка.  Якщо йому  раптом здалося, що він впорався з усіма поточними завданнями, то розслабитися не вийде, бо обов’язково знайдеться ще купа невідкладних справ та привід для прибирання.

Кухарі люблять чіткість. Вони цінують час, тому звикли до коротких відповідей на запитання на кшталт "так" або "ні". Все інше – від лукавого . Вони потребують актуальності та точності у діях всього колективу кухні, інакше ресторан може перетворитися на збитковий. 

І не треба думати, що якщо навколо кухарів багато їжі – вони багато їдять. Ні! Вони постійно дегустують десятки страв на всіх етапах приготування,  чим приглушують апетит – але ніколи не наїдаються! У кращому випадку їм світить нормально поїсти лише у доволі непристосованих для цього місцях – кутку кухні чи навіть над сміттєвим баком. 

98% будь-якої страви - це попередні заготовки. Тому співробітники кухні проводять весь день в підготовці обідів і вечер - це довготривалі одноманітні справи: чищення, нарізання, подрібнення,  маринування, варіння, запікання страв. Усе для того  аби задовольнити найвибагливіші смаки клієнтів, які здебільшого навіть не знають що спеціальні пропозиції або знижки потрібні не для того, щоб продати непопулярні страви  а для тестування позицій у новому меню. Більше того, мало хто знає, що саме меню ресторану залежить від кухонного простору і обладнання! 

І цей кухонний простір настільки невеликий, що тут практично немає місце для особисто простору! Кухарський робота - це сувора школа життя. Тут не можна працювати так, ніби ти один. Найчастіше ресторанні кухні компактні і на них немає місця, щоб сховатися від сторонніх очей. А ці сторонні очі – дуже люблять пожартувати. Працюючи на кухні, розумієш, що повага до співробітника не має нічого спільного з тим, як з ним спілкуються. Жорсткий гумор - це те, що дозволяє швидко зняти стрес і не зійти з розуму в режимі постійної нестачі часу.

Тому ніколи не питайте кухарів, чому вони не змінили роботу на більш адекватну та високооплачувану. Адже здебільшого кухарями стають ті люди, для яких улюблена справа набагато важливіша за фінансову сторону. 

І пам’ятайте, ніхто не любить клієнтів, які заглядають в ресторан за 10 хвилин до закриття! Бо в цей час ресторанну кухню вже активно миють, кухарі очищають всі робочі поверхні і готуються зняти фартухи і нарешті піти додому.


Сподіваюся, вам була цікаво дізнатися про деякі нюанси роботи кухарів, і ви будете тепер цінувати їх більше. В свою чергу ми нагадуємо. Що значно полегшити роботи усього кухарського персоналу можна придбавши якісне торгово-промислове обладннання виробництва АРМ-ЕКО

Ви можете купити обладнання для ресторану, кухні, кафе чи їдальні у нас на сайті arm-eko.com.ua наші менеджери запропонують вам у широкому виборі холодильне, теплове, електромеханічне, барне, нейтральне, складське, допоміжне обладнання, запчастини до нього а також посуд й інвентар.

Замовити обладнання ви можете з будь якого міста України: Києва, Львова, Дніпра, Харкова чи Одеси. У нас працює служба доставки.

Залишити коментар